Reitturnier Clarholz-Lette 2024
- Nordrhein-Westfalen
Thursday (25 July 2024)
time | no. | discipline | winner | |
---|---|---|---|---|
10:15 | 13 |
Gillian Landherr
Full Victory |
||
12:45 | 14 |
Kathrin Uthmann-Steiling
First Fritz |
||
15:30 | 15 |
Svenja Limberg
Daijira SL |
||
18:15 | 32 |
Carolin Reiling
Serenade 164
Vanessa Frenzel
Sir Alfred H
Anna Reckmeyer
Exposè Junior |
advertisement
The tournament results are presented by Pavo Pferdenahrung GmbH
Not happy with your ranking?
Discover the world of Pavo supplements and take your horse to the next level. Pavo supplements help your horse to get better, stay better and feel better too.
Find the right supplementary food!Friday (26 July 2024)
time | no. | discipline | winner | |
---|---|---|---|---|
13:30 | 30 |
Jana Fink
Comme mon père |
||
15:00 | 31 |
Rebecca Urban
Biscara StG |
||
16:30 | 23 |
Linda Oesselke
Cendra 9 |
||
18:00 | 27 |
Georg Lüffe-Baak
Harley's Hightower GLB |
Saturday (27 July 2024)
time | no. | discipline | winner | |
---|---|---|---|---|
08:00 | 16 |
Sara Hahne
Fathers Finest |
||
09:00 | 18 |
Greta Ortkras
Magic Flame 2 |
||
09:45 | 17 |
Hans-Ferdi Milchers
Szatszú |
||
10:15 | 19 |
Kira Keller
Girl on top L |
||
11:45 | 10 |
Greta Ortkras
Magic Flame 2 |
||
12:15 | 20/1 |
Kira Schwier
Just Amber |
||
13:00 | 4 |
Pauline Schmidt
Cullintra Twilight |
||
13:15 | 20/2 |
Jona Sophie Heise
Baronesse Burlington |
||
14:15 | 21/1 |
Macey Macdonald
Pianos Princess H |
||
14:30 | 11 |
Jessica Blüthgen
Fürst Figaro 7 |
||
15:30 | 7 |
Sara Alina Nieuzylla
Thea Tequila |
||
15:45 | 21/2 |
Kristin Westbeld
Preluder |
||
16:45 | 25 |
Linda Tigges
Cordina B |
||
17:30 | 33 |
Clara Reiling
Carla Kolumna 6
Georg Wittop
Vanguard 4
Robert Bäumker
Quincy 197 |
Sunday (28 July 2024)
time | no. | discipline | winner | |
---|---|---|---|---|
08:30 | 8 |
Greta Ortkras
Magic Flame 2 |
||
09:30 | 29 |
Paula Gielen
Calea 44 |
||
09:45 | 9 |
Greta Eikenkötter
Clein aber Fein |
||
10:30 | 2 |
Lia Schütte
Emilton |
||
11:00 | 3/3 |
Anni Marleen Bolz
Capries |
||
11:00 | 3/2 |
Leonie-Sophie Siegert
White Pearl 10 |
||
11:00 | 3/1 |
Theodor Burholz
Brioni 11 |
||
11:00 | 6 |
Luisa Hartmann
Capries |
||
12:00 | 22/1 |
Jona Sophie Heise
Baronesse Burlington |
||
12:30 | 5 |
Jonte Plaas
Peer Norfried |
||
13:00 | 22/2 |
Sara Sofia Uetrecht
Corvin 23 |
||
14:00 | 12 |
Cara Nordhues
Dante -B |
||
14:00 | 24 |
Philip Hermelbracht
Diadora K |
||
15:00 | 26 |
Jana Fink
Catokio 3 |
||
16:00 | 1/2 |
Lia Lütkemöller
Jonny |
||
16:00 | 1/1 |
Lennox Zimmermann
Lady 2279 |
||
16:45 | 28 |
Philip Hermelbracht
Diadora K |
tournament informations
number of riders | 399 | highest niveau jump | SPR M* |
---|---|---|---|
number of horses | 450 | highest niveau dressage | DRE S |
number of starts | 751 |